25 listopada 2022 r. Wycieczka klasy I a do Glass Studio we Wronowie

Glass Studio Jargiło to niewielka huta szkła we Wronowie, kilkanaście kilometrów od Naszego Miasta – Opole Lubelskie. Uczniowie klasy I a mieli okazję poznać historię rodzinną Państwa Jargiłów. Pani Ewa i Pan Marek wkładają swoje serca w tworzenie szklanych form dekoracyjnych, jak i użytkowych. Program obejmował zwiedzanie pracowni, podpatrywanie jak powstają ręcznie dmuchane, formowane naczynia szklane. Pan Marek ciekawie opowiadał kiedy powstało szkło i jakie etapy trzeba pokonać, aby szkło nadawało się do użytku. Każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił przy warsztacie hutniczym w tworzeniu szklanego kwiatka. Pani Ewa przygotowała warsztaty z grawerowania. Na zakończenie było ognisko i gorąca herbata w kubkach wykonanych przez Pana Marka. Wykonane przez uczniów kwiatki i grawery pojechały z nami do Opola Lubelskiego.

Bardzo dziękujemy Państwu Jargiłom za miłe przyjęcie.

Ewa Rodak