XXII Dzień Papieski -Blask Prawdy (Veritatis Splendor)

Wystarczyła ci sutanna uboga

I ubogi wystarczył ci ślub

Bo wiedziałeś kim jesteś dla Boga

I wiedziałeś co tobie dał Bóg

16 X 1978 r. to data dobrze znana wszystkim Polakom. W tym dniu Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Właśnie z tej wyjątkowej okazji uczniowie klasy 4b, 4c i 5b przygotowali uroczystą akademię. Najpierw 16 X 2022 r. wystąpili w Kościele Parafialnym w Opolu Lub. w czasie mszy świętej dla dzieci o godz. 10.00. 18 X 2022 r. akademia odbyła się w szkole. W rolę papieża Jana Pawła II wcielił się uczeń klasy Vb Karol Harmasz. Dzień Papieski obchodziliśmy w tym roku pod hasłem Veritatis splendor „Blask prawdy”. Jest to dziesiąta encyklika św. papieża Jana Pawła II o niektórych podstawowych problemach nauczania moralnego Kościoła: BLASK PRAWDY jaśnieje we wszystkich dziełach Stwórcy, w szczególny zaś sposób w człowieku, stworzonym na obraz i podobieństwo Boga. Nasi uczniowie z wielką powagą i dumą recytowali wiersze i śpiewali pieśni, przybliżając w ten sposób postać i twórczość Jana Pawła II, który był wyjątkowym papieżem. Odbył wiele pielgrzymek zagranicznych, w tym osiem do Polski. Jako pierwszy papież przekroczył próg synagogi i modlił się przy ścianie płaczu. Odwiedzał biednych i chorych, upominał się o prawa człowieka, apelował o zaprzestanie wojen i prześladowań. Przez prawie 27 lat swojego pontyfikatu papież Jan Paweł II uczył nas jak iść przez życie. Chcemy przejść tę drogę z nim i na nowo zrozumieć, do kogo tak naprawdę należymy.

Dziś wypłyniemy już razem

łowić serca na morzach dusz ludzkich

Twej prawdy siecią i słowem życia.

Anna Walencik