Wycieczka do Bęczyna

Dnia 13 października 2015 roku, klasa III b wraz ze swoją wychowawczynią Ewą Rodak odwiedziła pracownię garncarską w Bęczynie. Na początku pan Cezary Gajewski opowiedział dzieciom o sztuce garncarstwa i tradycji rodzinnej Gajewskich. Później dzieci zwiedziły muzeum z wystawą wyrobów z gliny używanych w dawnych czasach oraz podziwiały ich wykonanie i bogate zdobnictwo. W dalszej części każde z dzieci miało możliwość zetknięcia się z kołem garncarskim i wyrabianiem z gliny. Na zakończenie gospodarz rozpalił dzieciom ognisko, gdzie mogły upiec kiełbaski. Wszyscy wyszli zadowoleni a na swoich ubraniach mieli resztki gliny, które zawiozły do swoich domów. W drodze powrotnej odwiedziliśmy sanktuarium św. Otylii w Urzędowie, aby zaczerpnąć wody która ma wielką moc.