Wojewódzki Turniej Poezji Dziecięcej w Lublinie

Poezja jest wtedy, gdy emocje znajdują swoje myśli, a myśli znajdują swoje słowa”.

R. Frost

10 maja 2023r. odbył 56. Wojewódzki Turniej Poezji Dziecięcej w Lublinie.

Jego celem jest popularyzacja literatury dziecięco-młodzieżowej, budzenie wrażliwości na piękno języka i bogactwo jego odcieni oraz wykrywanie uzdolnień w zakresie interpretacji tekstów literackich.

Uczestnikami turnieju byli recytatorzy indywidualni szkół podstawowych i placówek wychowania pozaszkolnego województwa lubelskiego.

Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów: Krzysztof Flisiak -kl. III (opiek. p. Elżbieta Wawer), Bartosz Kramek-kl. IVc, (opiek. p. Renata Kopycińska), Zuzanna Śledzik-kl. Vc(opiek. p.Renata Kopycińska), Lena Szczerba-kl. Vb(opiek. p. Monika Łyjak) i Anna Adamek -kl. VIb (opiek. Agata Wesołowska- Błażejczyk). Wyniki konkursu będą podane 15 maja br.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Elżbieta Wawer

Agata Wesołowska- Błażejczyk