Zmagania recytatorów

Już po raz trzydziesty piąty uczniowie szkół podstawowych z całego województwa lubelskiego mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów artystycznych w jubileuszowym Małym Konkursie Recytatorskim. Wśród uczestników nie mogło zbraknąć również uczniów naszej „Dwójki”. Spośród – jak zwykle – wielu wykonawców do etapu gminnego zakwalifikowali się: Radosław Czopek (op. Pani Renata Kopycińska), Bartłomiej Kuś, Antoni Karski (op. Pani Agata Wesołowska –Błażejczyk), Katarzyna Bielecka, Szymon Kęcik i Jan Walencik (op. Monika Łyjak). W powiatowym etapie wystąpił Jaś Walencik, który fragmentem powieści Pawła Beręsewicza „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” wywalczył udział w finale wojewódzkim konkursu. Warto wspomnieć, że jest to drugi w tym roku szkolnym sukces recytatorski Jasia. W Wojewódzkim Koncercie Laureatów, który odbył się 3 czerwca 2016, młody recytator znalazł się wśród 11 wyróżnionych osób. Czekamy na kolejne sukcesy naszych utalentowanych recytatorów!

Monika Łyjak

rec04 rec02 rec01