Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty w grupie II oddziału przedszkolnego

Coroczne święto z okazji Dnia Mamy i Taty w grupie II oddziału przedszkolnego miało miejsce 9 czerwca 2016 r. w „Małej Szkole”. Przedszkolaki pod kierunkiem p. Agnieszki Czapli słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet.

Dzieci w bogatym programie artystycznym dały pokaz swoich umiejętności aktorskich, wokalnych, recytatorskich i tanecznych. Uroczystość rozpoczęła się inscenizacją bajki pt. „Calineczka”. Układem przestrzenno – ruchowym z chustami dzieci zakończyły pierwszą część występu, aby w drugiej piosenkami, wierszami i życzeniami wzruszyć swoich rodziców. Wielką atrakcją okazał się układ choreograficzny do piosenki „Tchu, tcha, tcha” Joao Lucas & Marcelo, którym rodzice byli zachwyceni. Na koniec dzieci wręczyły własnoręcznie zrobione serca i kwiatki z masy solnej oraz piękne laurki. Podziękowań, braw i pochwał tego dnia nie brakowało. Po przedstawieniu wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Agnieszka Czapla