SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS 0-III

14.04.2016 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim, po raz kolejny odbył się „Szkolny Konkurs Recytatorski” dla klas 0-III. Przystąpiło do niego 48 wykonawców. Każdy z uczestników konkursu zaprezentował jeden wiersz lub fragment prozy. Konkurs wyłonił laureatów, którzy zaprezentują naszą szkołę w etapie gminnym XXXV Małego Konkursu Recytatorskiego dn. 9 maja 2016 r. w sali kinowej Opolskiego Centrum Kultury. Laureatami Konkursu zostali: Adrianna Dębicka kl. II b, op. pani M. Łukasiewicz, Zofia Gajdzińska kl. II b opiekun pani M. Łukasiewicz, Julia Wrona z kl. II a, op. pani E. Wawer, Wiktoria Obel kl. III a , op. pani R. Majkowska- Wojdyła Uwzględniając wysoki poziom prezentowanych utworów, Jury postanowiło wyróżnić 16 uczestników konkursu: Franciszka Winiarza kl. 0 I, op. pani M. Gorzym, Jakuba Błażejczyka kl. 0 II, Juliana Kalinowskiego kl. 0 II, Małgorzatę Haraszczuk kl. 0 II, op. pani A. Czapla, Wojciecha Grabka z kl. I a, Tomasza Zająca z kl. I a, op. pani A. Piątek, Patrycję Adamczyk z kl. I b, op. pani B. ZŁotucha, Antoniego Flonta z kl. I c, op. pani A. Dąbrowska, Klaudię Woś z kl. II a, Kamilę Florek z kl. II a, op. pani E. Wawer, oraz 6 uczniów z kl II b; Bogusza Batyrę , Nikodema Czuryszkiewicza, Alicję Bełcik, Igę Grudkę, Nataszę Iwaniak, Sebastiana Szczuckiego których opiekunką jest pani M. Łukasiewicz. Występy uczniów oceniało Jury w składzie: p. dyr. J. Kramek, p. Agata Grudka i p. Agata Błażejczyk-Wesołowska. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania za udział, nagrodzeni dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Konkurs zorganizowała i poprowadziła pani Małgorzata Łukasiewicz. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Znamy już wyniki z etapu gminnego XXXV Małego Konkursu Recytatorskiego dla szkół podstawowych województwa lubelskiego

5 maja 2016r. w sali kinowej OCK odbył się etap gminny XXXV Małego Konkursu Recytatorskiego dla szkół podstawowych województwa lubelskiego. Naszą szkołę zaprezentowało na nim 15 wykonawców z klas I-III. Do kolejnego etapu powiatowego zakwalifikowało się troje uczniów z klasy II b, Bogusz Batyra, Zofia Gajdzińska i Sebastian Szczucki, opiekunką uczniów jest pani M. Łukasiewicz. Zaprezentują oni naszą szkołę już 10 maja 2016r. w OCK na etapie powiatowym w/w konkursu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała M. Łukasiewicz

Zdjęcia wykonała p. A. Czapla