Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej „Słowiczek”

W dniu 1 kwietnia 2016 r. odbył się VIII Festiwal Piosenki Dziecięcej „Słowiczek” którego organizatorkami były Pani Agnieszka Czapla i Pani Beata Złotucha. Wzięło w nim udział 36 uczestników w wieku od 5 do 9 lat. W konkursie brali udział soliści i zespoły reprezentujące klasę. Festiwal ma na celu rozwijanie zainteresowań i uzdolnień muzycznych, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci poprzez muzykę i śpiew, stworzenie możliwości zaprezentowania wokalistów i odkrywania młodych talentów oraz wspólną zabawę i integrację społeczności szkolnej.

Tegoroczny „Słowik” obfitował w talenty i  stał na wysokim poziomie. Młodzi artyści wspaniale zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze piosenki dziecięcej. Rozstrzygnięcie konkursu okazało się dla jurorów trudnym zadaniem. Komisja konkursowa w składzie: p. dyr. Zdzisław Madej – przewodniczący, p. Małgorzata Łukaszewicz, p. Elżbieta Wawer, p. Agnieszka Czapla, p. Beata Złotucha wyłoniła laureatów, którymi zostali: Gabriela Chlebicka, Miłosz Dobrowolski, Oskar Witek z Grupy II OP (wych. A. Czapla), Jakub Madejek z klasy I a (wych. A. Piątek), Patrycja Adamczyk, Martyna Smaga, Oliwia Biszczanik z klasy I b (wych. B. Złotucha), Julia Wrona, Klaudia Woś, Amelia Kucharczyk z klasy II a (wych. E. Wawer), Antonina Maciąg, Karolina Strawa, Julia Kamińska z klasy II b (wych. M. Łukasiewicz), Michał Furtak, Wiktoria Wrona, Antonina Adamkiewicz z klasy III a (wych. R. Wojdyła), Przemek Czapla z klasy  III b (wych. E. Rodak).

Wszyscy laureaci uzyskali nominację do Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”.

Ponadto w kategorii zespoły dwa równorzędne I miejsca wyśpiewały dzieci z zespołu „Fantazja” z grupy II OP (wych. A. Czapla) oraz uczniowie z zespołu „Wesołe Drugaki” z kl. II a (wych. E. Wawer).

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom festiwalu i ich wychowawczyniom, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  Zachęcamy do dalszej pracy nad śpiewem i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji festiwalu w przyszłym roku.

Agnieszka Czapla