Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej „Słowiczek” i Powiatowy Konkurs „Śpiewający Słowik”

W dniu 25 marca 2019 r. odbył się XI Festiwal Piosenki Dziecięcej „Słowiczek”, którego organizatorkami były Pani Agnieszka Czapla i Pani Beata Złotucha. Wzięło w nim udział 31 uczestników w wieku od 5 do 9 lat. W konkursie brali udział soliści i zespoły reprezentujące klasę. Festiwal ma na celu rozwijanie zainteresowań i uzdolnień muzycznych, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci poprzez muzykę i śpiew, stworzenie możliwości zaprezentowania wokalistów i odkrywania młodych talentów oraz wspólną zabawę i integrację społeczności szkolnej.

Tegoroczny „Słowik” obfitował w talenty i stał na wysokim poziomie. Młodzi artyści wspaniale zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze piosenki dziecięcej. Rozstrzygnięcie konkursu okazało się dla jurorów trudnym zadaniem. Komisja konkursowa w składzie: p. dyrektor Jerzy Kramek, p. Ewa Rodak i p. Elżbieta Wawer wyłoniła laureatów, którymi zostali: Ada Kaszlikowska, Maciej Dobrowolski, Bartosz Kramek z grupy I (wych. A. Czapla), Sagan Lena grupy II OP (wych. M. Gorzym), Patrycja Bakalarz, Zuzanna Pączek, Maria Szmit z klasy I b (wych. A. Piątek), Bartosz Miziński z klasy Ic (wych. B. Złotucha), Lena Strzelecka, Anna Adamek, Szymon Strawa z klasy II a (wych. M. Łukasiewicz), Maria Strawa, Jakub Błażejczyk, Kacper Czuryszkiewicz z klasy II b (wych. E. Wawer), Małgorzata Haraszczuk z klasy III a (wych. R. Majkowska – Wojdyła).

Wszyscy laureaci uzyskali nominację do Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”, którego przesłuchania odbyły się 1 kwietnia 2019 r. w Opolskim Centrum Kultury w Opolu Lubelskim. Dzieci bardzo ładnie zaprezentowały się podczas przesłuchań. Perfekcyjnie wykonały przygotowane utwory. Po raz kolejny miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych i artystycznych. Jury konkursu „Śpiewający Słowik” wyróżniło Patrycję Bakalarz i Bartosz Mizińskiego.
Serdecznie gratulujemy osobom wyróżnionym. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom festiwalu i ich wychowawczyniom. Zachęcamy do dalszej pracy nad śpiewem i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji festiwalu w przyszłym roku.

Agnieszka Czapla