Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej „Słowiczek”

W dniu 30 marca 2017 r. odbył się IX Festiwal Piosenki Dziecięcej „Słowiczek” którego organizatorkami były Pani Agnieszka Czapla i Pani Beata Złotucha. Wzięło w nim udział 28 uczestników w wieku od 5 do 9 lat. W konkursie brali udział soliści i zespoły reprezentujące klasę. Festiwal ma na celu rozwijanie zainteresowań i uzdolnień muzycznych, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci poprzez muzykę i śpiew, stworzenie możliwości zaprezentowania wokalistów i odkrywania młodych talentów oraz wspólną zabawę i integrację społeczności szkolnej.

Tegoroczny „Słowiczek” obfitował w talenty i stał na wysokim poziomie. Młodzi artyści wspaniale zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze piosenki dziecięcej. Rozstrzygnięcie konkursu okazało się dla jurorów trudnym zadaniem. Komisja konkursowa w składzie: s. Dominika Iwona lis – przewodnicząca, p. Małgorzata Łukaszewicz, p. dyr. Tomasz Furdal, p. Agnieszka Czapla wyłoniła laureatów, którymi zostali: Emilia Skowrońska, Jakub Błażejczyk z grupy II OP (wych. A. Czapla), Gabriela Chlebicka z klasy I a (wych. R. Majkowska – Wojdyła), Patrycja Adamczyk, Martyna Smaga, z klasy II b (wych. B. Złotucha), Julia Wrona, Klaudia Woś z klasy IIIa (wych. E. Wawer), Antonina Maciąg, Karolina Strawa, Julia Kamińska z klasy III b (wych. M. Łukasiewicz).

Wszyscy laureaci uzyskali nominację do Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”.

Ponadto w kategorii zespoły wyróżnienie wyśpiewały dzieci z zespołu „Fantazja” z grupy II OP (wych. A. Czapla).

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom festiwalu i ich wychowawczyniom, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamy do dalszej pracy nad śpiewem i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji festiwalu w przyszłym roku.

A. Czapla