Spotkanie z poezję “Piękno Ziemi Ojczystej”

9 czerwca 2017 r. trzy uczennice z naszej  szkoły: Katarzyna Bielecka, Gabriela Czapla, Natalia Król reprezentowały placówkę na Spotkaniu z poezją ,,Piękno Ziemi Ojczystej”. Gospodarzem spotkania był Specjalny Ośrodek  Szkolno- Wychowawczy im. Ewy Szelburg- Zarembiny w Karczmiskach. Honorowymi gośćmi byli: Pani Teresa Gurmińska, poetka z Warszawy, Ks. Wojciech Zasada- kapelan szpitala w Puławach, także poeta. W nastrój towarzyszący spotkaniu wprowadziła nas wspólnie zaśpiewana piosenka ,,Polskie kwiaty”.  Piękno naszego kraju i piękno języka polskiego w  swojej poezji przedstawili specjalni goście. Po krótkiej prezentacji własnej twórczości przez zaproszonych poetów, swoje utwory o Ojczyźnie prezentowali uczniowie z zaproszonych szkół. Nasze uczennice wyrecytowały wiersz Wisłąwy Szymborskiej ,,Gawęda o miłości Ziemi Ojczystej”, Epilog z Pana Tadeusza Adama Mickiewicza, wiersz Jana Pucka ,,Ojczyzna”.
     Na zakończenie spotkania wice dyrektor Adam Bidacha wręczył podziękowania i notesy, które zostały wykorzystane do wpisów autografów przez gości specjalnych. Nasze uczestnictwo potwierdza wspólna fotografia.
Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze przepełnionej patriotyzmem i miłością do Ziemi Ojczystej płynącą z poezji i prosto z serca uczestników.
   Panu dyrektorowi Adamowi Bidacha i pani Dorocie Godlewskiej dziękujemy za zaproszenie i ciepłe przyjecie
                                                                                   Ewa Rodak
dsc_0232 dsc_0236 dsc_0239 dsc_0242 dsc_0244 dsc_0245 dsc_0248 dsc_0243dsc_0250 dsc_0253