Spotkanie autorskie

Dnia 15 maja 2017 r. w O C K w Opolu Lubelskim klasa II c uczestniczyła w spotkaniu autorskim z pisarką literatury dziecięcej Panią Agnieszką Frączek. Spotkanie zorganizowano z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek.

Agnieszka Frączek urodziła się i mieszka w Warszawie, wykłada językoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, jest germanistką, leksykografem, a przede wszystkim poetką. Jest miłośniczką zwierząt i to one wielokrotnie są bohaterami jej utworów.

Podczas spotkania prezentowała fragmenty swoich utworów, jednocześnie prowadząc krótką lekcję języka polskiego w sposób zabawny. Autorka zdradziła dzieciom, skąd czerpie pomysły i kto najbardziej przeszkadza jej w pisaniu. Pisząc teksty dla dzieci, myśli o tym jak je rozweselić, a jednocześnie zachęcić do czytania.W  ciekawy sposób opowiadała jak powstaje książka. Podkreślała, że ważną rolę w książkach odgrywają ilustracje, dzięki którym częściej sięgamy po książkę i lepiej zapamiętujemy treść. Padło wiele pytań od dzieci, na które poetka bardzo chętnie odpowiadała.

Na zakończenie wszyscy, którzy zakupili książki pisarki otrzymali dedykacje i autografy. Za ciekawe spotkanie uczniowie wręczyli Pani Agnieszce bukiet kwiatów i kartkę z podziękowaniem, a Przemek i Alan wyrecytowali wiersze poetki. Mile spędzone chwile uwiecznione zostały na pamiątkowych fotografiach.

Ewa Rodak Anna Dąbrowska

tn_dsc_0218 tn_dsc_0219 tn_dsc_0220 tn_dsc_0221 tn_dsc_0223 tn_dsc_0224 tn_dsc_0225 tn_dsc_0226   tn_dsc_0229