QUO VADIS, CZŁOWIEKU?

Jesienny Konkurs Recytatorski odbył się w 2016 roku już po raz dwudziesty. Tym razem jego temat brzmiał: „QUO VADIS – dokąd idziesz, jaką drogą, w jakim celu?”. Recytatorzy z „Dwójki” jak zawsze podjęli wyzwanie i szukali odpowiedzi na pytanie, które nie należało do najłatwiejszych.

W szkolnym etapie konkursu, który odbył się 3 listopada 2016 r., wzięło udział ponad trzydzieścioro recytatorów z klas IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum. Wszyscy uczestnicy zgodnie z założeniami programowymi tegorocznej edycji Jesiennego Konkursu Recytatorskiego zabrali słuchaczy w podróż marzeń, pełną niespodzianek i niebanalnych odpowiedzi na pytanie nawiązujące do tytułu najsłynniejszej powieści Henryka Sienkiewicza. Jury postanowiło awansować do etapu powiatowego jedenaścioro recytatorów. Wśród gimnazjalistów reprezentujących ,,Dwójkę” na kolejnym szczeblu konkursu znaleźli się: Amelia Zagozdon, Mateusz Błążejczyk, Krzysztof Godzina, Gabriela Jurak, Igor Starek
i Dawid Kuchta. Ze szkoły podstawowej nominacje do etapu powiatowego otrzymali: Adrianna Strachacka, Jan Walencik, Agata Barwińska, Adrianna Zielonka i Jakub Kucharczyk.

9 listopada 2016 r. w Opolskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe. Spośród 38 uczestników, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych, wybrano pięcioro reprezentantów powiatu opolskiego w Turnieju Wojewódzkim 20. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Nagrodzono aż trzech uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Opolu Lubelskim: Jana Walencika (opiekun p. Monika Łyjak), Dawida Kuchtę (opiekun p. Renata Kopycińska) i Igora Starka ( opiekun p. Renata Kopycińska). Adrianna Zielonka ( opiekun p. Renata Kopycińska) wyrecytowała sobie wyróżnienie fragmentem powieści Barbary Kosmowskiej „Sezon na zielone kasztany”.

23 listopada 2016 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbył się Turniej Wojewódzki. W koncercie dla gimnazjalistów wzięli udział Igor Starek i Dawid Kuchta.
24 listopada 2016 r. przed wojewódzkim jury wystąpił Jan Walencik. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Mieli też możliwość indywidualnego omówienia z jurorami swoich prezentacji konkursowych.

Gratulujemy i zachęcamy do poszukiwań repertuarowych oraz udziału
w kolejnych konkursach recytatorskich.

Renata Kopycińska