Przedszkolada 2016

PRZEDSZKOLAKI TEŻ MAJĄ SWOJE MISTRZOSTWA

Fani piłki nożnej mają Euro we Francji, miłośnicy innych dyscyplin sportowych Olimpiadę w Brazylii, a pięcio i sześciolatki „Przedszkoladę”.

23 maja 2016 r. po raz trzeci dzieci z Opola Lubelskiego i Józefowa nad Wisłą rywalizowały w „Przedszkoladzie”, którą zorganizował Zespół Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim.

„Przedszkolada” miała formę zawodów sportowych. Celem spotkania była przede wszystkim dobra zabawa w gronie rówieśników, ale nie zabrakło emocji i współzawodnictwa. Maluchy poczuły się jak na prawdziwych mistrzostwach. Dzieci walczyły o puchary w konkurencjach skocznych, bieżnych i rzutnych. Wykazały się przy tym dużą sprawnością fizyczną i zaangażowaniem.
III „Przedszkoladę” wygrała drużyna z Przedszkola w Józefowie nad Wisłą. Drugie miejsce zajęły maluchy z oddziału przedszkolnego w ZS Nr 2,  trzecie miejsce dzieci ze Żłobka i Przedszkola Miejskiego w Opolu Lub., na czwartym miejscu uplasowała się drużyna  z ZS Nr 1. Ale dla małych sportowców nie miejsca na podium były najważniejsze. Dzieci chciały się przede wszystkim dobrze bawić. W przerwach między konkurencjami grupy zaprezentowały układy taneczne. Konkurs „Strzał na bramkę” wygrała Pani Małgorzata Dżoń reprezentująca Przedszkole w Józefowie nad Wisłą.  Na koniec dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych przy muzyce.

Zawody przygotowały i przeprowadziły Agnieszka Czapla i Małgorzata Gorzym.

Agnieszka Czapla