Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

21 marca jak co roku obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny. Organizatorem tego dnia w naszej szkole był Samorząd Uczniowski.
Dzień rozpoczął się apelem szkolnym. Przewodniczący S U – Jakub Kucharczyk oficjalnie go otworzył.  Tego dnia uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili wybrane zajęcia. Ze szczególnym auplauzem został przyjęty konkurs pt. ,,Dzień bezguścia”, w którym chętni uczniowie prezentowali swoje pomysły na najbardziej wyszukany strój. Kolejny konkurs to ,,Najciekawszy wieniec wiosenny”. Zwycięscy otrzymali słodkie nagrody. Uczniowie klas IV – VI brali udział w konkurencjach sportowych, a klasy VII, VIII i 3 Gim. rozegrały mecz w piłkę siatkową.
   W tym dniu odwiedził nas prawdziwy pasjonat, przyrodnik, hodowca i znawca egzotycznych zwierząt ( zwłaszcza węży), pan Krzysztof Mieczykowski. Podczas  spotkania były prezentowane żywe zwierzęta. W żywej lekcji przyrody uczestniczyło ponad 200 uczniów naszej szkoły.
  Całą imprezę poprowadzili: Jakub Kucharczyk, Karolina Kotłowska, Dominika Czopek, Damian Nowak.
   Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w miłej i zabawnej atmosferze. Sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom, ale również nauczycielom. Samorząd Uczniowski po raz kolejny udowodnił, że Pierwszy Dzień Wiosny wcale nie musi się kojarzyć z Wagarami.
Nad całym przebiegiem tego dnia czuwali opiekunowie S U: Ewa Rodak, Monika Łyjak, Cezary Łukasiewicz, Krzysztof Grabowski.