Pierwszy Dzień Wiosny na sportowo

W dniu 21 marca 2016 r. klasy 0 –III uczestniczyły w Wiosennym Turnieju Sportowym organizowanym przez klasy drugie i wychowawczynie Elżbietę Wawer i Małgorzatę Łukasiewicz. Celem turnieju było zachęcanie dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego. Uczniowie brali udział w czterech konkurencjach sportowych: wyścigach z piłkami, skokach przez przeszkody, rzutach do celu i wyścigach z przyborem nietypowym. Turniejowi towarzyszył okrzyk „Gimnastyka super sprawa, wiosna dla nas to zabawa”. W przerwach pomiędzy konkurencjami sportowymi uczniowie uczyli się tańca „Czekolada” i pląsu „ Księżyc raz odwiedził staw” oraz odgadywali wiosenne zagadki. Na zakończenie turnieju wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy. Aby tradycji stało się zadość, po zmaganiach sportowych wszyscy udali się na wiosenny spacer nad rzekę ze słomianą kukłą – Marzanną.

E. Wawer, M. Łukasiewicz