,,Ojczyzna moja najmilsza. Miasto moje kochane”.

,,Ojczyzna moja najmilsza.

Miasto moje kochane.”

24 października 2017r. dwoje uczniów naszej szkoły – Kamila Furtak i Bartłomiej Kuś, wzięło udział w 9 edycji Konkursu Poezji , Prozy i Pieśni Patriotycznej ,,Ojczyzna moja najmilsza. Miasto moje kochane”.

Eliminacje konkursowe odbyły się w Centrum Kultury w Lublinie. Recytatorzy deklamowali wiersze i utwory prozatorskie lubelskich mistrzów pióra, m.in. Józefa Czechowicza, jak również lokalnych twórców .

Prezentowane utwory skłaniały do głębszej refleksji nad współczesnym patriotyzmem, który zyskuje nowy wymiar.

Rozstrzygnięcie konkursu i zaprezentowanie wyróżnionych osób odbędzie się 12 listopada 2017r. podczas koncertu galowego w ramach lubelskich obchodów 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Agata Błażejczyk

dyplom1          dyplom2