Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia

W potęgę umysłu ludzkiego
Jak matematyka”
H. Steihaus

9 marca 2018 r. przeprowadzony został w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej. Jego uczestnikami byli uczniowie kl. IV-VI (12 osób), kl. VII oraz klas gimnazjalnych (6 osób).

Do udziału w tym konkursie nie wymagane było szczególne przygotowanie matematyczne. Wystarczyła jedynie umiejętność rozwiązywania zadań logicznych, rebusów i łamigłówek. Ciekawa formuła zadań konkursowych dawała możliwość rozwoju i treningu logicznego myślenia, które przecież potrzebne jest nie tylko w matematyce ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów.

Ekspertem „Logicznego Myślenia”-„ Mistrzem Logicznego Myślenia” został uczeń klasy IV b – Mateusz Goliszek, który zajął 5 miejsce (na 4605 uczestników na poziomie Szkoły Podstawowej) w ogólnopolskim rankingu w/w konkursu. Mateusz otrzymał dyplom laureata i nagrodę książkowa.

Zaś 14 miejsce w Polsce i dyplom wyróżnienia otrzymała uczennica klasy V b – Julia Bardzel.

Na poziomie klas gimnazjalnych, uczeń kl. IIIa Krzysztof Godzina zajął 11 miejsce w kraju ( na 2717 uczestników ) i dyplom wyróżnienia.

Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów w kształceniu umiejętności logicznego myślenia.

Pamiętajmy, ze sprawność ta ułatwia komunikacje miedzy ludźmi i rozwiązywanie różnych życiowych problemów.

Koordynator konkursu

Anna Podgajna