Narodowe Czytanie 2018

W dniu 08.09.2018 r. odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania, nad którym patronat honorowy objęła para prezydencka. Tegorocznym bohaterem cyklu był Stefan Żeromski i jego ponadczasowe i jakże aktualne dzieło „Przedwiośnie”.

Dzięki organizatorom tj. Powiatowej Bibliotece Publicznej w Opolu Lubelskim, mieszkańcy miasta mogli oddać się lekturze oraz chwili zadumy, podczas publicznego czytania fragmentów powieści. W wydarzeniu nie zabrakło samorządowców, nauczycieli oraz uczniów. Szkołę Podstawową Nr 2 w Opolu Lubelskim im. Oskara Kolberga reprezentowały uczennice: Julia Mirońska, Karolina Strawa, Agata Śledzik, Julia Kowalczyk, które czytały fragment rozdziału piątego – Śmierć ojca. Przybycie do Polski. Na pamiątkę wydarzenia, organizatorzy spotkania opatrzyli każdy przyniesiony egzemplarz książki specjalną pamiątkową pieczęcią.

Ewa Rodak