Narodowe czytanie 2017

Akcja wspólnego czytania arcydzieł literatury polskiej zainicjowana została w 2012 roku wspólną lekturą ,,Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Od tego czasu Pod patronatem prezydenta odbywa się ,,Narodowe Czytanie”. W tym roku wybrano dramat Stanisława Wyspiańskiego ,,Wesele”.
    02 września 2017 roku o godzinie 10.00 w Bibliotece Publicznej spotkali się mieszkańcy Opola Lubelskiego, Uczniowie okolicznych szkół, miłośnicy książek, aby aktywnie włączyć się w Narodowe Czytanie. Naszą szkołę reprezentowali: dyrektor Jerzy Kramek pięcioro uczniów z klasy drugiej gimnazjum i siódmej ( Katarzyna Bielecka, Szymon Kęcik, Julia Mirońska, Gabriela Czapla, Natalia Król). Nasi uczniowie czytali :scenę VII, IX i XVI z aktu I. Troje z nich ubrani byli w charakterystyczne stroje ludowe.
   Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Nie zabrakło także muzyki i biesiadnego stołu.
                                                                                        Ewa Rodak
dsc_0300 dsc_0302 dsc_0305 dsc_0306 dsc_0308 dsc_0310 dsc_0312