,,Książki naszych marzeń” trafiły do szkolnej biblioteki!

W grudniu 2015 roku do szkolnej biblioteki zakupiono blisko 150 książek dla uczniów szkoły podstawowej. Są to pozycje wybrane w zdecydowanej większości przez uczniów, zarówno poprzez zgłaszanie pożądanych tytułów bezpośrednio do bibliotekarzy, jak i przez wypisywanie książek, które powinny znaleźć się w szkolnym księgozbiorze, w ankiecie badającej preferencje czytelnicze uczniów. (Ankieta skierowana do uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum była przeprowadzona pod koniec września 2015 r.)

Zakup książek był możliwy dzięki realizacji przez Zespół Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim Rządowego programu ,,Książki naszych marzeń”, który to zakłada wzbogacenie bibliotek szkolnych o książki, niebędące podręcznikami, które mają przede wszystkim sprawiać uczniom radość i zachęcać do czytania. O tym, że idea programu jest słuszna, może świadczyć duże zainteresowanie uczniów planowanymi zakupami do biblioteki i ciągłe dopytywanie się, kiedy wreszcie książki będą!

Teraz z przyjemnością można obserwować jak wskazane przez młodzież pozycje znikają z półek. Mimo że program dotyczył wyborów uczniów szkoły podstawowej, mam nadzieję, że gimnazjaliści też znajdą coś dla siebie. Zachęcamy do czytania i wypożyczania i życzymy przyjemnej lektury;)

Wykaz “Książek naszych marzeń”

Agata Grudka