Koszykareczki z Dwójki Mistrzyniami Rejonu i V drużyną w województwie.

W tym roku po raz kolejny Zespół Szkół Nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim był gospodarzem zawodów rejonowych w mini koszykówce dziewcząt. Gościliśmy drużyny z Puław, Lubartowa oraz Ryk. Powiat Opolski ufundował dla każdej drużyny piękne puchary. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem drużyny Szkoły Podstawowej Nr 2 w Opolu Lubelskim.

Reprezentacja dziewcząt w mini koszykówce w dniu 15.03.2016 w Chełmie zakończyła zaciętą rywalizację w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Finalnie podopieczne pani Wioletty Wrony zajęły V miejsce w województwie. Drużyna w składzie: Julia Kowalczyk -kpt., Amelia Zagozdon, Karolina Dziechciarz, Amelia Deszczak, Oliwia Orzeł, Aleksandra Niewielska, Katarzyna Bielecka, Agata Śledzik, Gabriela Fredo, Karolina Mieszawska, Julia Gabriel, Adrianna Zielonka, Anna Bąk, Aleksandra Micek dzielnie rywalizowały początkowo zdobywając mistrzostwo gminy następnie rozgromiły drużyny z powiatu i rejonu. W sumie dziewczyny rozegrały 12 zwycięskich meczy i poniosły dwie porażki. To nie koniec rywalizacji tej drużyny, w tym roku czeka ich udział w turnieju Basketmania.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :|)

Autor: Wioletta Wrona