Spotkanie z policjantem

15.09.2015r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji w Opolu Lubelskim. Przybyli do nas z bardzo cennymi wskazówkami. Opowiadali dzieciom jak zachować się podczas zabawy, nauki aby być bezpiecznymi. Przypomnieli zasady bezpiecznego i prawidłowego poruszania się w ruchu drogowym: jak przechodzić przez ulicę, sposób zachowania się dziecka podczas jazdy samochodem. Namawiali do noszenia obowiązkowych odblasków.

Wreszcie przestrzegali nas przed niezapowiedzianymi wizytami osób, których nie znamy. Dowiedzieliśmy się, a niektórzy przypomnieli sobie numery alarmowe do policji, straży pożarnej i na pogotowie ratunkowe.

Spotkanie przebiegło bardzo wesoło i jednocześnie pouczająco. Dziękujemy za wszystkie dobre rady i wskazówki.

M. Gorzym

Foto. A. Czapla