“Bóg między nami dziś rodzi się…”

“Kiedy rodzi się Bóg,
niech w Twoim domu, niech w Tobie
nie będzie zimniej niż w tamtej stajence.
Betlejem jest blisko,
jest na odległość ludzkiego serca,
na odległość otwartych szeroko ramion.
Na odległość dłoni otwartej;
Betlejem jest blisko, każdego dnia możesz tu dojść.”

Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

wszystkim odwiedzającym naszą witrynę

błogosławieństwa Bożej Dzieciny ciepła miłości i radości rodzinnie spędzonych świąt,

a w nadchodzącym 2019 roku pokoju serca i sukcesów w każdej dziedzinie

życzą: Dyrekcja i Pracownicy Szkoły oraz Samorząd Uczniowski

Dnia 21 grudnia 2018 r. w naszej szkole jak co roku odbyło się Przedstawienie Bożonarodzeniowe. Tegoroczne widowisko zatytułowane było: „Dziś między nami Bóg rodzi się…” i powstało pod opieką nauczycieli: p. Agaty Wesołowskiej- Błażejczyk, s. Dominiki Iwony Lis, p. Mariusza Dobrosza. Dekoracje wykonał p. Cezary Łukasiewicz, a w zespole muzycznym zagościli p. Zdzisław Madej i p. Mirosław Wojdyła. Historia staruszki, która wyczekiwała Boga, a nie zauważyła Go w przychodzącym, zwykłym człowieku poruszyła serca widzów. Dopełnieniem widowiska były piękne wiersze i kolędy. Każdy z widzów mógł w tym świątecznym czasie zadać sobie pytanie: Czy ja dostrzegam wokół siebie ludzi potrzebujących, biednych, smutnych? Czy właśnie w nich umiem zobaczyć i spotkać się z Bogiem, który urodził się między nami jako zwykłe małe dziecko? Dziękujemy za zaangażowanie uczniom naszej szkoły, którzy jak zawsze chętnie podjęli się pracy nad widowiskiem, oraz nauczycielom pod kierunkiem których to przedsięwzięcie powstało.

s. Dominika Iwona Lis