O bożonarodzeniowych tradycjach w Bibliotece Publicznej!

14.12.2022 r. najmłodsi członkowie społeczności szkolnej (OPI) wybrali się do Biblioteki Publicznej w Opolu Lubelskim na bardzo ciekawe zajęcia wprowadzające dzieci w najmilszy dla nich czas w roku – święta Bożego Narodzenia.

Panie Agnieszka i Karolina przywitały serdecznie przedszkolaków z ,,Dwójki” i rozpoczęły spotkanie dotyczące tradycji bożonarodzeniowych. Dzieci bardzo aktywnie włączały się w zajęcia i z uwagą słuchały pań bibliotekarek. Czas spędziły w bardzo pożyteczny, twórczy i ciekawy sposób.

Wysłuchały opowieści o św. Mikołaju, a później wspólnie wykonały jego portret. Zapoznały się z historią bożonarodzeniowego drzewka oraz dowiedziały się o symbolice ozdób choinkowych. Ubierały świąteczne drzewko. Poznały figle i psoty dwóch bibliotecznych elfów – Szalonka i Ancymonka. Uważnie wysłuchały listu do dzieci od pomocników św. Mikołaja. Poszukiwały Szalonka i Ancymonka w zakamarkach biblioteki, a na koniec zaśpiewały elfom i paniom bibliotekarkom fragment piosenki o Mikołaju.

Czas upłynął przedszkolakom na świetnej zabawie okraszonej sowitą dawką przedświątecznej wiedzy! W nagrodę każde dziecko otrzymało pamiątkową zakładkę do książki.

Takie zajęcia z pewnością zmotywują i zachęcą najmłodszych do częstych odwiedzin miejskiej biblioteki już jako początkujący czytelnicy.

Agata Grudka