Moje ferie zimowe

Mikołaj Adamczyk – klasa III B

Tegoroczne ferie zimowe spędziłem aktywnie. Jeździłem z tatą do aqua parku do Lublina, gdzie korzystałem ze zjeżdżalni wodnych i pływałem w basenach. Spotykałem się również z moim kolegą Krzysiem u mnie, oraz u niego w domu, gdzie bawiliśmy się w różne zabawy i rysowaliśmy kredkami. Gdy pogoda opisywała, spędzałem czas aktywnie na dworze. Bardzo mile wspominam ferie.

Michał Wójcik – klasa III B

Moje ferie zimowe były ciekawe. W pierwszym tygodniu byłem w Gdyni, gdzie nauczyłem się grać w bilard oraz kręgle. Podczas pobytu nad morzem byłem również w Gdańsku, zwiedzałem tam Muzeum Figur Woskowych oraz przeżyłem przygodę dzięki goglom VR. W drugim tygodniu ferii odwiedzili mnie bracia, z którymi byłem w Lublinie w Centrum Aktywności „Manii Skakania” i na wystawie klocków LEGO. Tam budowałem ciekawe budowle, brałem udział w różnych wyzwaniach i zdobyłem dyplom Ninjago. To był udany czas.

Julia Kotowska – klasa III B

Moje ferie zimowe były bardzo udane.
W pierwszym tygodniu byłam na półkoloniach z chórem Szczygiełki w Poniatowej. Mieliśmy dużo zajęć z tańca, plastyki, śpiewu oraz gry na instrumentach. Była też dyskoteka i zielona noc. W drugim tygodniu pojechałam do mojej koleżanki i spędziłam u niej miło cały dzień. Często chodziłam do mojej małej siostrzenicy i jeździłam z nią na basen. Odwiedziła mnie też koleżanka, z którą grałyśmy w różne gry i pojechałyśmy na lodowisko. Podsumowując, ferie były ciekawe i fajne.

Jakub Pączek – klasa III B

Całe ferie zimowe spędziłem poza domem.
W pierwszym tygodniu byłem w Biłgoraju, gdzie mieszkają moje babcie i ciocia. Tam z moją siostrą chodziliśmy na zajęcia sportowe organizowane dla dzieci. Udało mi się wygrać piłkę oraz plecak, z czego bardzo się ucieszyłem. W drugim tygodniu byłem w górach z rodzicami i siostrą w Krynicy Zdroju. Każdego dnia zjeżdżaliśmy na innym stoku narciarskim. Jeden dzień zrobiliśmy wolny i wjechaliśmy kolejką na Górę Parkową w samym centrum Krynicy. Tam znajduje się Park Światła i przepiękne widoki na okolicę. Moje ferie były super!

Julia Toczek – klasa III B

Ferie spędziłam w stolicy polskich Tatr w Zakopanem. Pogoda nam dopisywała. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy okolicę. Drugiego dnia, po śniadaniu wszyscy razem wybraliśmy się na narty. Następnego dnia udaliśmy się na Słowację, a wieczorem odpoczywaliśmy w termach.

Lena Biernacka – klasa III B

Moje ferie nie zapowiadały się ciekawie. Pierwszy tydzień spędziłam w domu z bratem. Ale na szczęście do mojej sąsiadki przyjechała moja dobra koleżanka Wiktoria. Przez pierwszy tydzień ferii spotykałyśmy się codziennie od rana do wieczora. Czas spędzałyśmy na grach i zabawach. Jednego dnia dołączyła do nas Julia – moja przyjaciółka z klasy. Na ostatni weekend ferii wraz z rodziną pojechaliśmy do Zakopanego. Chodziliśmy po górach, zjeżdżaliśmy na sankach i byliśmy na kuligu.
W drodze powrotnej zajechaliśmy do kopalni soli w Wieliczce. Uważam, że moje ferie należały do udanych.

Antoni Węgrzyn – klasa III B

Ferie zimowe w tym roku szkolnym spędziłem na zimowisku zorganizowanym przez grupę pływacką „Meduza” w Białym Dunajcu. Podczas wyjazdu uczyłem się jeździć na nartach i byłem na basenach Parku Wodnego w Szaflarach. Zwiedziłem Park Iluzji i Zakopane. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak spędziłem ferie w tym roku.

Zosia Sas – klasa III B

Pierwszy tydzień ferii spędziłam w Opolskim Centrum Kultury. Odbywały się tam warsztaty filmowe, plastyczne, muzyczne i ceramiczne. Byliśmy też na wycieczce w Lublinie, gdzie odwiedziliśmy Muzeum Selfie. W „Domu Słów” robiliśmy torby z cytatami. Drugi tydzień ferii spędziłam u swoich kuzynów we Wrocławiu i Lublinie. Razem dobrze bawiliśmy się i było bardzo wesoło. Tegoroczne ferie były fajne, szkoda, że tak krótko trwały.

Krzysztof Flisiak – klasa III B

Tegoroczne ferie były dla mnie bardzo udane. Spędziłem je głównie w domu, ale też byłem kilka dni u babci. W domu grałem z rodzicami w gry planszowe, a jak była ładna pogoda to jeździłem quadem. U babci budowałem gospodarstwo z klocków lego. Udało mi się spędzić jeden dzień u mojego kolegi Mikołaja, oraz pojechać z rodzicami do Lublina do kina na film „Avatar”. Ferie minęły mi bardzo szybko i było fajnie.

Maja Ciekot – klasa III B

Większą część tegorocznych ferii zimowych spędziłam na turnusach sportowych w Lublinie. W pierwszym dniu byłam w „Parku trampolin”, nazajutrz pojechałam na basen. W pozostałe dni jeździłam z koleżanką na łyżwach. Byłam też na kuligu. Ferie spędziłam miło i wesoło.

Maja Maciąg – klasa III B

Moje ferie zimowe były bardzo fajne.
W pierwszym tygodniu ferii byliśmy w domu. Mój tata zrobił pizzę. W środę byliśmy wszyscy na basenie, a w sobotę na sankach i lepiliśmy bałwana. Atrakcją było nocowanie u babci. Drugi tydzień ferii spędzaliśmy z bratem u dziadków, gdzie graliśmy w wiele gier. Babcia przyrządzała nam pyszne obiadki. To były udane ferie.

Adaś Sas – klasa III B

Tegoroczne ferie spędziłem bardzo przyjemnie. W pierwszym tygodniu byłem w domu, gdzie grałem na komputerze, nintendo oraz czytałem lekturę. W drugim tygodniu pojechałem do moich kuzynów do Wrocławia. Tam byłem na meczu koszykówki oraz w największym placu zabaw ”Loopy world”. Zwiedziłem również wrocławski rynek. Potem pojechałem do mojej kuzynki Marysi do Lublina. Wszyscy super bawiliśmy się. Wziąłem też udział w „Treningu Mistrzów LEGO”.

Igor Pinkiewicz – klasa III B

Ferie zimowe w tym roku spędziłem w domu. Jednak ten czas spędziłem bardzo aktywnie. Pojechałem na kilka dni do dziadków. Byłem
z drużyną na turnieju piłkarskim w Kielcach. Codziennie chodziłem na treningi. Kilka razy odwiedziłem lodowisko, gdzie jeździłem na łyżwach. Gdy spadło trochę śniegu, rzucałem się z siostrą śnieżkami. Z tatą i siostrą jeździliśmy na basen do Poniatowej, jednego dnia wybraliśmy się z całą rodziną do aqua parku w Lublinie. To były udane ferie.

Franciszek Kilian – klasa III B

Od wielu lat interesuję się terrarystką. Oglądam na youtube programy związane z tą tematyką. Jednym z moich ulubionych jest kanał “Ptaszniki Zająca”. W jednym z filmów prowadzący poinformował swoich widzów o giełdzie terrarystycznej, która miała odbyć się pod koniec stycznia w Kielcach. W czasie zimowych ferii prosiłem rodziców o możliwość odwiedzenia giełdy. 22 stycznia 2023 na giełdzie w Kielcach podziwiałem piękne pająki, jaszczurki, żaby, patyczaki i węże. Najbardziej zainteresowałem się mrówkami. Przy stoisku z tymi owadami spędziłem najwięcej czasu. Ponadto w czasie ferii spotykałem się z kolegami. Zaprosiłem do siebie Antka. Zabawa była wesoła, ale i twórcza. Najbardziej spodobała się nam gra w „Państwa-miasta”. Ferie były bardzo udane. Odpocząłem i nabrałem sił do nauki.

Wiktoria Jurak – klasa III B

Ferie spędziłam z najlepszą przyjaciółką. Były pełne wrażeń i dobrej zabawy na śniegu i lodowisku.