“Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej kampanii „Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!” organizowanej przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie wolnego czasu oraz kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Poprzez projekt pragniemy uzmysłowić uczniom naszej szkoły, że SMS nie zastąpi świątecznej pocztówki, a także zachęcać, aby w okresie Świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyli media cyfrowe i realnie byli ze swoimi bliskimi. W ramach kampanii będziemy wraz z uczniami podejmować temat spędzania Świąt Bożego Narodzenia i kultywowania tradycji z nimi związanych oraz dyskutować jak media cyfrowe zmieniły nasze dawne przyzwyczajenia, jaki mają wpływ na nasze relacje, ale też na tradycje właśnie. Zamierzamy przygotowywać kartki świątecznie i wysyłać je do swoich bliskich, ale także do seniorów, osób samotnych czy przebywających w szpitalu podczas świąt.

Film uczennic naszej szkoły zrealizowany w ramach kampanii

Zapraszamy również do udziału w KONKURSIE na wykonanie kartki świątecznej. REGULAMIN: https://idaswieta.com/wp-content/uploads/2021/09/2021_IDASWIETA_konkurs_indywidualny.pdforaz w KONKURSIE na film promujący i rozwijający nazwę kampanii „Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!”.

 REGULAMIN: https://idaswieta.com/wp-content/uploads/2021/09/2021_IDASWIETA_konkurs_grupowy-1.pdf
Osoby zainteresowane udziałem w konkursach zapraszamy do kontaktu z p. Karoliną Taciak po więcej informacji.