XII Wojewódzki Konkurs Literacki rozstrzygnięty!

       Dom – ten popularny motyw literacki był tematem XII Wojewódzkiego Konkursu Literackiego organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Zmierzyć się z nim postanowiły dwie uczennice Gimnazjum Nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu lubelskim – Justyna Dębicka i Emilia Flont (kl. II a). Obydwie postanowiły zgłosić swoje prace w kategorii proza.

       Organizatorzy kazali długo czekać dziewczętom na wyniki, najpierw (po 3 miesiącach) okazało się, że Emilia Flont została laureatką tegoż konkursu, ale o tym czy zdobyła wyróżnienie, czy nagrodę miała przekonać się dopiero za kolejne dwa miesiące podczas uroczystej gali.

       W piątekLOGO%20WKL, 1 kwietnia 2016 roku, w trakcie uroczystości zorganizowanej w auli Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego odczytano protokół konkursu. Spośród nadesłanych 307 prac z całego województwa (125 w kategorii gimnazjum)  opowiadanie ,,Wymarzony dom”  Emilii Flont uznano za najlepsze – Emilka zajęła I miejsce w kategorii gimnazjum.

       Szczególnie cenną nagrodą, którą otrzymała uczennica, jest tomik pokonkursowy zatytułowany ,,Spotkajmy się w domu” zawierający nagrodzone i wyróżnione fragmenty prozy oraz wiersze.

Uroczystość uświetnił koncert muzyki klasycznej.

       Miejmy nadzieję, że udział i wygrana w konkursie stanie się impulsem do tego, aby pisanie ze zwykłej szkolnej czynności stało się choćby namiastką literatury a może i wielką sztuką. Gratulujemy Emilce sukcesu i życzymy kolejnych!

Agata Grudka

Oryginał pracy Emilii Flont