Targi Edukacyjne

Dnia 28 stycznia 2016 r. w hali sportowej przy ul. Kolejowej odbyły się VII Targi Edukacyjne. Przyjechały szkoły średnie z całego powiatu opolskiego, aby zaprezentować swoje oferty edukacyjne i zachęcać do kształcenia się w ich placówkach. W targach wzięli również udział uczniowie naszego gimnazjum. Mogliśmy porozmawiać ze starszymi koleżankami i kolegami, którzy uczęszczają do pobliskich szkół i poznać ich opinie. Podczas targów edukacyjnych licea ogólnokształcące rozdawały ulotki i informatory. Natomiast szkoły zawodowe i technika prezentowały kierunki, po których można zdobyć określony zawód. Mogliśmy także wziąć udział w zabawach i konkursach zorganizowanych przez uczniów. Do wygrania były maskotki, własnoręcznie zrobione przez uczniów technikum przetwory, a także możliwość zrobienia przez uczennice przygotowujące się do zawodu fryzjerki fryzury. Szkoły częstowały nas babeczkami, ciastami, popcornem i krówkami. Próbowaliśmy również smacznych koktajli zrobionych przez uczniów, będących na kierunku gastronomicznym.

Dzięki zorganizowaniu targów edukacyjnych uczniowie gimnazjów miło spędzili czas oraz zapoznali się z ofertami szkół w naszym powiecie, co z całą pewnością ułatwi im podjęcie właściwej decyzji przy wyborze dalszej drogi kształcenia.

Natalia Czopek, Dominika Śledzik  klasa III a