Spotkanie z poezją

20160321_120426

21 marca to Światowy Dzień Poezji.

Z tej okazji w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie pt. „Włącz poezję”. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół nr 1 oraz z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim czytali wybraną przez siebie poezję, m.in. takich twórców jak: Papusza – Bronisława Wajs, Tadeusz Różewicz czy Adam Mickiewicz.

Z naszej szkoły w spotkaniu uczestniczyło sześcioro gimnazjalistów: Krzysztof Godzina z klasy Ia, Emilia Flont, Justyna Dębicka, Gabriela Jurak i Kacper Ziętek z IIa oraz Natalia Czopek z klasy IIIa, pod opieką pani Agaty Wesołowskiej-Błażejczyk. Uczniowie w ramach pracy w szkolnym klubie czytelniczym „Spotkania z książką” chętnie zaprezentowali swoje ulubione wiersze. Podczas spotkania mogliśmy także usłyszeć wiersze autorstwa naszej absolwentki – Kingi N.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość wsłuchać się w wiele pięknych utworów, budzących niesamowite emocje i skłaniających do refleksji.

Natalia Czopek kl. IIIa