Czytaliśmy ,,Moralność Pani Dulskiej”

Już po raz 10 odbyło się Narodowe Czytanie – akcja promująca wybitne dzieła literatury polskiej. W tym roku w całym kraju czytano utwór dramatyczny Gabrieli Zapolskiej ,,Moralność Pani Dulskiej”.

4 września 2021 roku w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Opolu Lubelskim fragmenty komedii Zapolskiej prezentowali uczniowie z całej gminy oraz panie bibliotekarki. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Strawa i Mateusz Goliszek z kl. VIII b, którzy z dużą przyjemnością przedstawili fragment Aktu II, sceny 7 i wcielili się w role Zbyszka i Meli – dzieci państwa Dulskich.

Imprezą towarzyszącą X edycji Narodowego Czytania była prezentacja i promocja tomiku wierszy ,,Wiersze wybrane poetów opolskich”. Do zapoznania się z tą pozycją zachęcała wszystkich Pani Ewa Śmiech.

Przemili prowadzący i atmosfera panująca podczas tej akcji sprawiają, że zawsze chętnie w niej uczestniczymy i mamy nadzieję, że za rok też będziemy mogli wziąć udział w Narodowym Czytaniu oraz zaprezentować wybrane ,,Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Agata Grudka