55. Wojewódzki Turniej Poezji Dziecięcej

Poezja jest światem przeżyć i refleksji. Jest po trochu jak mówienie ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów.

Nie może jednak być zbyt mądra, bo nikt jej nie zrozumie”

ks. Jan Twardowski

W dn.12 i 13 maja 2022r.w MDK ,,Pod Akacją” w Lublinie odbył się 55. Wojewódzki Turniej Poezji Dziecięcej. Pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk w eliminacjach wzięli udział recytatorzy indywidualni z klas 1-6 szkół podstawowych i placówek wychowania pozaszkolnego województwa lubelskiego.

Recytatorzy naszej ,,Dwójki” z klasy 4b- Lena Szczerba (opiekun-p.Monika Łyjak), kl. 4c – Zuzanna Śledzik(opiekun – p. Renata Kopycińska),kl. 5B – Jakub Błażejczyk i Kacper Czuryszkiewicz (opiekun p. Agata Wesołowska-Błażejczyk) i kl.6a- Małgorzata Haraszczuk (opiekun – p. Renata Kopycińska), także zaprezentowali swój kunszt artystyczny w pięknych utworach polskich twórców literatury.

Wyniki w/w turnieju zostaną ogłoszone 20 maja 2022r.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za to, że poświęcili czas na naukę tekstów i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zmaganiach konkursowych.

Agata Wesołowska-Błażejczyk