“A nadzieja znów wstąpi w nas…” – Widowisko bożonarodzeniowe

Przed nami Boże Narodzenie – święta wyjątkowe i ważne. Wigilijna noc – noc, w której Bóg stał się człowiekiem, jest nam wszystkim dobrze znana. Ten czas rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka. Dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach.

W czwartek 16 grudnia 2021 r. w małej szkole przeżywaliśmy to wydarzenie jakoby Chrystus DZIŚ miał do nas przyjść! Jasełka bożonarodzeniowe zostały przygotowane przez uczniów klas drugich naszej szkoły pod kierunkiem p. Anny Walencik, Byli aniołowie, pasterze, którzy jako pierwsi przywitali Pana oraz trzej Mędrcy ze Wschodu. Nie mogło oczywiście zabraknąć Maryi, Józefa i Jezusa. Wszyscy aktorzy bardzo pilnie przygotowywali się do swojego występu; uczyli się ról, poszukiwali odpowiedniego stroju i rekwizytów. Wszystko po to, aby wprowadzić oglądających w magię Świąt Bożego Narodzenia przypominając jednocześnie wydarzenia z przed ponad 2 tysięcy lat. Dopełnieniem gry aktorskiej naszych uczniów były piękne kolędy śpiewane przez chór aniołów. Punktem kulminacyjnym naszej uroczystości było odczytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa przez Pana Dyrektora Zbigniewa Dębickiego.

W tak niezwykłej i uroczystej chwili chcemy złożyć ciepłe i serdeczne życzenia – by domy Wasze dekorowały: miłość, życzliwość i nadzieja.

Niech wzięty do ręki Opłatek – pozwoli Wam dostrzec w drugim człowieku samego Jezusa Chrystusa, a opłatkowa biel – przysłoni wszystkie troski i kłopoty.

Niech światło choinki – symbol radości z narodzenia Jezusa oświetla zawsze Wasze życie i pozwala odnaleźć właściwą drogę.

A przez cały rok od poniedziałku do niedzieli niech Was wszystko łączy,

nic zaś niech nie dzieli.

A nadzieja znów wstąpi w nas,

Nieobecnych pojawią się cienie.

Uwierzymy kolejny raz,

W jeszcze jedno Boże Narodzenie…”

Anna Walencik