Widowisko Bożonarodzeniowe 2016

Dnia 22 grudnia 2016 roku, zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły odbyło się Widowisko Bożonarodzeniowe.

Tegoroczne przedstawienie było zatytułowane. : „ A nadzieja znów wstąpi w nas …” . Uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej oraz grupy przedszkolnej 0 II, pod kierunkiem p. Agaty Wesołowskiej – Błażejczyk i s. Dominiki Iwony Lis, opowiedzieli historię pewnej rodziny , która poprzez wydarzenia dnia wigilijnego, zrozumiała czym jest naprawdę Boże Narodzenie. Zgromadzona widownia : uczniowie , nauczyciele oraz zaproszeni goście ,z przejęciem śledzili losy Matyldy i jej rodziców, do których w dzień Wigilii zawitali niespodziewani goście. Wszyscy mogli odpowiedzieć sobie na pytania : Czym jest dla mnie osobiście Boże Narodzenie? Czy umiem je naprawdę świętować?

Dopełnieniem scenariusza widowiska była piękna dekoracja, wykonana przez p. Cezarego Łukasiewicza, a także prace konkursowe-Anioły, wykonane przez uczniów naszej szkoły w ramach konkursu oraz oprawa muzyczna pod kierunkiem p. Mariusza Dobrosza .

6 stycznia 2017 roku zechcieliśmy podzielić się naszą twórczością z mieszkańcami naszego miasta, dlatego przy wypełnionej sali OCK powtórzyliśmy przedstawienie. Wykonawcy otrzymali gromkie brawa, a w niejednym oku na widowni zakręciła się łza.

s. Dominika Iwona Lis

Agata Wesołowska –Błażejczyk