Szkolny Konkurs Recytatorski

25.04.2017 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim, po raz kolejny odbył się ,,Szkolny Konkurs Recytatorski” dla klas 0-III, który był także eliminacjami do 36 Małego Konkursu Recytatorskiego. Przystąpiło do niego 48 wykonawców. Każdy z uczestników konkursu zaprezentował jeden wiersz lub fragment prozy. Konkurs wyłonił laureatów, którzy zaprezentowali naszą szkołę w etapie gminnym 36 Małego Konkursu Recytatorskiego dn. 9 maja 2017 r. w sali kinowej Opolskiego Centrum Kultury. Laureatami Szkolnego Konkursu zostali : Bogusz Batyra kl. III b, op. pani M. Łukasiewicz, Zofia Gajdzińska kl. III b opiekun pani M. Łukasiewicz, Aleksandra Pastwa z kl. III a, op. pani E. Wawer, Przemysław Antończyk kl. II c –op. pani A. Dąbrowska, Małgorzata Haraszczuk kl. I a , op. pani R. Majkowska- Wojdyła. Uwzględniając bardzo wysoki poziom prezentowanych utworów, Jury postanowiło wyróżnić 18 uczestników konkursu: Kacpra Czuryszkiewicza z oddziału przedszkolnego 0I, op. pani M. Gorzym, Jakuba Błażejczyka i Przemysława Szusta z oddziału przedszkolnego 0 II, op. pani A. Czapla, Annę Adamek i Adama Jóźwickiego z oddziału przedszkolnego 0 III- op. pani A. Jaszczyńska, Nadię Karpińską i Oskara Witka z kl. I a -op. pani R. Majkowska-Wojdyła, Mariettę Zielonkę z kl. II a, op. pani A. Piątek, Patrycję Adamczyk i Michała Bissa z kl. II b -op pani B. ZŁotucha, , Martynę Fiuk, Annę Madejek i Julię Wronę z kl. III a- op. pani E. Wawer, oraz 5 uczniów z kl III b; Adriannę Dębicką , Sebastiana Szczuckiego, Alicję Bełcik , Mateusza Goliszka, Nataszę Iwaniak , których opiekunką jest pani M. Łukasiewicz.

9 maja 2017r. w sali kinowej OCK odbył się etap gminny 36 Małego Konkursu Recytatorskiego dla szkół podstawowych województwa lubelskiego. Naszą szkołę zaprezentowało na nim 18 wykonawców z klas I-III. Do kolejnego etapu powiatowego zakwalifikowało się troje uczniów z klasy III b, Bogusz Batyra, Adrianna Dębicka, Mateusz Goliszek, a Sebastian Szczucki otrzymał wyróżnienie- opiekunką uczniów jest pani M. Łukasiewicz. Z klasy IIIa Anna Madejek i Julia Wrona op. jest pani E. Wawer. Z klasy IIa Marietta Zielonka opiekunką uczennicy jest pani A. Piątek. Z klas IV – VI do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Jan Walencik kl. V b – opiekun Monika Łyjak i Adrianna Zielonka kl. VI a – opiekun Renata Kopycińska. Uczniowie Ci zaprezentowali naszą szkołę 15 maja 2017r. w OCK na etapie powiatowym w/w konkursu. I nagrodę w kategorii klas I-III i już po raz drugi nominację do udziału w Wojewódzkim Koncercie Laureatów otrzymał Bogusz Batyra z kl. III b, który zaprezentuje naszą szkołę i powiat opolski- opiekunką chłopca jest p. M. Łukasiewicz. W klasach IV-VI wyróżnienie w etapie powiatowym otrzymał Jan Walencik z klasy V b–op. pani M. Łyjak. Wszystkim uczestnikom konkursu, jego laureatom, ich opiekunom, rodzicom szczególnie gratulujemy , a dzieci zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku. Za Bogusza mocno trzymamy kciuki i życzymy mu dalszych sukcesów.

Opracowała M. Łukasiewicz