Majówka z Kolbergiem 2017

21 maja 2017r. w Opolskim Centrum Kultury odbyła się „II Majówka z Kolbergiem”. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Opolu Lubelskim zaprezentowali się publiczności zgromadzonej w sali kinowej śpiewem, tańcem, muzyką oraz słowem.

W baśniowy świat „Czerwonego Kapturka” przenieśli widzów aktorzy grupy teatralnej „Bajkowa 14” pracujący pod kierunkiem Pani Agnieszki Czapli. Potem do swojego „kawałka świata” zaprosiła publiczność Klaudia Woś w piosence „Mój świat”, Amelia Bakalarz zaprezentowała się w utworze „Simply the Best”, o siedmiu rzeczach-tajemnicach zaśpiewały Edyta Frydecka i Patrycja Micek, natomiast Szymon Kęcik wykonał piosenkę o niełatwych sprawach sercowych. Uczniów przygotował Pan Mariusz Dobrosz.

Niedzielne, majowe popołudnie umilili również młodzi instrumentaliści rozwijający swój talent w szkole muzycznej: Mateusz Goliszek i Wiktoria Wrona.

O tym jak ułatwić bratu zdobycie sławy, popularności i dziewczyny opowiedziała Adrianna Zielonka we fragmencie powieści Ewy Wandy Grętkiewicz „Zakręcona na maksa”.

Nie zabrakło też humoru. O współczesnych małżonkach w scence „Fit żona” zaprezentowali się Krzysztof Kwiecień i Radosław Czopek, a w autorskim skeczu o nowoczesnej babci wystąpili Jakub Harmasz i Bartłomiej Borowiak. Uczniów przygotował Pan dyrektor Tomasz Furdal.

Aplauz publiczności wywołały występy grupy akrobatyczno-baletowej „Dubiś” pracującej pod kierunkiem pani Wioletty Wrony. Zaproszeni goście podziwiali „Walc kwiatów” oraz „Jezioro łabędzie”.

Podczas imprezy nie mogło zabraknąć też wizytówki Zespołu Szkół nr 2 w Opolu Lubelskim – Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego „Powiśloki”. Grupa młodsza zaprezentowała tańce wielkopolskie, grupa średnia – tańce powiślańskie, a grupę starszą można było podziwiać w pięknym mazurze. Zespół pracuje pod kierunkiem pani Renaty Majkowskiej- Wojdyły i Barbary Zielińskiej.

Imprezę prowadziły: Pani Agnieszka Czapla i Pani Beata Złotucha.

Salę kinową Opolskiego Centrum Kultury wypełnili zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele, młodzież i dzieci. Wszyscy gromkimi brawami oklaskiwali występujących. Na koniec głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół w Opolu Lubelskim, Pan Jerzy Kramek, który pogratulował wszystkim występującym podczas „Majówki z Kolbergiem” oraz ich opiekunom. Słowa podziękowania skierował do Pana Łukasza Króla, dyrektora OCK, za udostępnienie sali kinowej.
Podziękował też pracownikom OCK, w szczególności Panu Pawłowi Januszkowi, za pomoc w organizacji majówki.

Czas spędzony na „II Majówce z Kolbergiem” minął niepostrzeżenie, ale przecież wszystko co dobre, szybko się kończy. No coż… do zobaczenia za rok.

Agnieszka Czapla Beata Złotucha

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji