KATYŃ 1940 SMOLEŃSK 2010

,,Jaka myśl sprzed lat, jak wspomnień ślad, wraca dziś pamięć o tych, których nie ma…”

28 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 77 rocznicę zbrodni katyńskiej i ofiar katastrofy samolotu rządowego z 10 IV 2010r. w Smoleńsku.

Uczniom zostały przybliżone najważniejsze informacje związane z Katyniem i tragedią, która się tam dokonała. Pod pojęciem,, zbrodnia katyńska” kryje się zamordowanie polskich jeńców wojennych w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie. Sprawa bestialsko zamordowanych kilkunastu tysięcy Polaków, jest jednym z najbardziej bolesnych wydarzeń II wojny światowej.

Społeczność naszej szkoły z ogromną powagą, szacunkiem i w skupieniu wysłuchała ,,ciekawej lekcji historii”, która z pewnością pozostanie na długo w pamięci.

Akademia zakończona została wygłoszonym przez prowadzących ,,Apelem Pamięci Poległych” , minutą ciszy i złożeniem kwiatów.

Organizatorami uroczystości byli uczniowie z kl. V Szkoły Podst. i kl. I-III Gimnazjum pod opieką p. Agaty Wesołowskiej- Błażejczyk i p. Agnieszki Kramek.