“Jak nie czytam, jak czytam”

W czwartek 01 czerwca 2017 r. o godzinie 10.00 uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim przyłączyli się do akcji masowego czytania ,,Jak nie czytam, jak czytam”.

Akcja została zorganizowana przez Towarzystwo Nauczycieli i Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcję miesięcznika ,,Biblioteka w szkole”.
      O godz. 9.30 społeczność szkolna zebrała się na boisku ,,Orlik”. Uczniowie zostali podzieleni na cztery drużyny i rozpoczęły się konkurencje sportowe. Kilka minut przed dziesiątą wszyscy ustawili się w ogromna ,,dwójkę”, każdy ze swoją książką i równo o godzinie 10.00 rozpoczęła się akcja czytelnicza. Na koniec wszystkim zebranym fragment książki Krystyny Drzewieckiej ,,Piątka z Zakątka” przeczytali: dyrektor szkoły Jerzy Kramek, p. pedagog Marzanna Gradzińska, s. Dominika, p. psycholog Iwona Bidzińska, uczeń gimnazjum Szymon Kęcik, uczeń klasy 0 Jacek Kot. Po 20 minutach czytania dzieci przystąpiły do dalszych konkurencji i zabawy, którą prowadził Tomasz Jasik.
     Z wydarzenia sporządzono dokumentację fotograficzną. Jest ona dowodem na liczny udział społeczności szkolnej w akcji czytelniczej. Obrazuje również formę organizacji przedsięwzięcia.

Ewa Rodak
2-6 2-7 2-3 2-5 2 2-2