,,Jan Paweł II- Bądźcie Świadkami miłosierdzia’’

,,Pośród niesnasek Pan Bóg uderza w ogromny dzwon

Dla słowiańskiego oto Papieża otwarty tron…”

25 października 2016 r. słowami tego wiersza J. Słowackiego rozpoczęliśmy uroczystą akademię z okazji XVI Dnia Papieskiego ,,Jan Paweł II- Bądźcie Świadkami miłosierdzia’’. W akademii wzięli udział reprezentanci wszystkich klas naszego Gimnazjum oraz uczniowie kl.2b i 2c Szkoły Podstawowej. W roli konferansjerów wcielili się uczniowie klasy III a gimnazjum – Justyna Dębicka i Kacper Ziętek. Podczas uroczystości usłyszeliśmy fragment autobiografii papieża, wiersze Karola Wojtyły oraz fragmenty Jego homilii m.in.: „Miłosierdzie objawia się jako dowartościowywanie, jako podnoszenie w górę, jako wydobywanie dobra spod wszelkich nawarstwień zła, które jest w świecie i w człowieku”. Całość przedstawienia przeplatana była śpiewem pieśni, które wniosły do naszego spotkania niepowtarzalny klimat;Sutanna”, „Serce wielkie nam daj”czy Błogosławieni miłosierni” –hymn tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w tym roku w Krakowie a które zapoczątkował papież Jan Paweł II. Podczas uroczystości grał zespół wokalno- instrumentalny pod kierunkiem pana Mariusza Dobrosza. W trakcie przedstawienia obejrzeliśmy również pantomimę Dzielmy się miłością oraz dwa krótkie filmy, które jeszcze bardziej przybliżyły nam postać naszego wielkiego Rodaka. Nasza uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewem Barki– ulubionej pieśni naszego Ojca Świętego. Potem wysłuchaliśmy osobistego świadectwa Pana Dyrektora Jerzego Kramka, który podzielił się z nami swoimi przeżyciami związanymi z osobą Jana Pawła II, treścią Jego nauczania oraz wspomnieniami z pobytu w Watykanie. Pan Dyrektor miał to ogromne szczęście i zaszczyt, że osobiście spotkał się z papieżem, uścisnął Mu dłoń i rozmawiał z Nim. Papieża nie ma już wśród nas. Zostawił nam jednak wskazówki, jak żyć, aby być coraz bliżej Boga.

Anna Walencik