„ŚWIĘTY ŁUKASZ – KRONIKARZ MAŁEGO JEZUSA”  XIV DIECEZJALNY KONKURS WIEDZY O NOWYM TESTAMENCIE

23 lutego 2017 r. w Zespole Szkół im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy odbył się Diecezjalny Konkurs Wiedzy o Nowym Testamencie. W tym roku obejmował Ewangelię według świętego Łukasza. Celem konkursu było pogłębienie wśród młodzieży zagadnień związanych z Pismem Świętym, ukazanie Pisma Świętego jako źródła wiary, wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań, korelacja Pisma Świętego z życiem codziennym, promowanie osiągnięć uczniów oraz zachęta do indywidualnej lektury Pisma Świętego. Tekstem źródłowym konkursu była Biblia Tysiąclecia ze wstępem. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach; szkoła podstawowa i gimnazjum. Nagrody przyznawane były na podstawie uzyskanej indywidualnie liczby punktów. Na konkurs z różnych szkół naszej diecezji przyjechało ok. 70 uczniów. Pomimo wytężonej kilkumiesięcznej pracy wyniki konkursu były dla nas zaskoczeniem; I miejsce w kategorii: gimnazjum zajął – Krzysztof Godzina z kl.IIA , zdobywając 63 punkty na 69 możliwych; II miejsce zajął – egzekwo z innym uczniem – Łukasz Greguła z kl.IB, zdobywając 59 punktów; III miejsce zajął- egzekwo z trzema innymi osobami – Mateusz Błażejczyk, który zdobył 58 punktów. W ten sposób Zespół Szkół Nr 2 uplasował się w tym konkursie na I-szym miejscu w Diecezji Lubelskiej. Cieszę się, że są uczniowie, którzy chcą zgłębiać tajniki Dobrej Nowiny o zbawieniu – Ewangelii. Zachęcam wszystkich uczniów do czytania Pisma Świętego a zwłaszcza Ewangelii św. Jana bo właśnie ta Ewangelia będzie treścią kolejnego diecezjalnego konkursu, który odbędzie się za rok.

Anna Walencik