“Nastolatki Nastolatkom”

Dnia 8 maja 2018 odbył się projekt “Nastolatki Nastolatkom”. Został zrealizowany przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Opiekunami projektu były p.Iwona Bidzińskia i p.Aneta Pocztarska-Łyjak. Realizatorami projektu byli: Amelia Deszczak, Natalia Kwietniewska, Emilia Adamczyk, Martyna Sekut, Kacper Piłat, Krzysztof Kwiecień, Jakub Smaga, Miłosz Jagodziński. Celem programu było przekazanie wiadomości i umiejętności chroniących przed zagrożeniami okresu dorastania. Tytuł programu zawiera przesłanie, że uczniowie mogą nawzajem sobie pomagać na etapie trudnej fazy życia jaką jest dojrzewanie. Oczywiste jest, że potrzebują do tego wiedzy i umiejętności służących budowaniu zdrowych, pozytywnych relacji z ludźmi. Projekt dostarcza im tego w formie odmiennej niż lekcje szkolne, w sposób nawiązujący do najlepszych tradycji tzw. profilaktyki ulicznej. Uczestnicy uczą się, by za chwilę uczyć innych, słuchają, ćwiczą by oddziaływać na innych sposób znacznie zwiększających efektowność procesów profilaktycznych.