Ładujemy...

Opolskie Centrum Kultury

Koncert Kwalifikacyjny do IOV

Galeria
Park Miejski w Opolu Lubelskim

"Dla Ciebie Mamo wytańczymy dziś życzenia"

Nagranie
Park miejski w Opolu Lubelskim

Święto Produktu Lokalnego LGD "Owocowy Szlak"

Galeria
  • Zapraszamy na Koncert
  • Święto Niepodległości w naszej szkole
  • Warsztaty w Emilcinie
Więcej aktualności

Odkrywamy nowe horyzonty

“POWIŚLOKI” działają dzięki zaangażowaniu Dyrekcji i Grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej Nr 2 W Opolu Lubelskim oraz rodziców. Wielką przychylnością darzy Zespół Rada Miasta oraz Starostwo Powiatowe. Głównym celem działalności Zespołu jest roztańczenie i rozśpiewanie dzieci i młodzieży oraz uwrażliwienie jej na piękno muzyki, słowa, ruchu i gestu.

Repertuar zespołu oparty jest na folklorze Powiśla Lubelskiego, Krzczonowskim, Łowickim, Podlaskim, Lasowiackim, Rzeszowskim, Kurpiowskim, Śląskim, a także na polskich tańcach narodowych tj. polonez, mazur, krakowiak, kujawiak z oberkiem. “POWIŚLOKI” tańczą ku własnemu zadowoleniu i uciesze publiczności.

“W przyszłości otrzymamy tyle uznania i osobistego zadowolenia, ile sami wypracujemy”. Pracując w zespole folklorystycznym dzieci i młodzież poznają kulturę narodową, urok ludowych melodii, piękno tańców i urodę strojów. Kultywowanie tradycji ojców i dziadów daje im poczucie i zrozumienie własnego dziedzictwa.

Nasze atuty

Skład zespołu

W skład zespołu wchodzi pięć grup uczniów szkoły podstawowej od klasy II do VIII i grupa dorosłych (w znacznej mierze absolwentów zespołu) łącznie ponad 100 osób!

Członkostwo w IOV

Od tego roku jesteśmy członkiem Międzynarodowej Organizacji Sztuki Ludowej IOV

Podziękowania

Podziękowanie od Podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Opolu Lubelskim

Kapela zespołu

Do tańca przygrywa nam prawdziwa kapela, na żywych instrumentach! Muzycy, to nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, jak również zaproszeni goście.

Podróże

"Powiśloki" reprezentują naszą gminę, powiat, jak również Polskę poza jej granicami. A przy tym zwiedzają całą Europę i nie tylko!

Nasze podróże

Ludzie pełni pasji

Czekają na Ciebie niezapomniane wrażenia!

Do naszego zaspołu należą zarówno nuczniowie naszej szkoły z klas od II do VIII, jak i uczniowie spoza naszej szkoły! Ponadto powstała grupa dorosłych - do której zapraszamy chętnych pasjonatów tańca ludowego!

Dołącz do nas!