Współczesność w poezji i prozie

Ksiądz Jan Twardowski twierdził: „Wiersze to jeszcze jeden sposób mówienia do drugiego człowieka – i do samego siebie”. Z takiej możliwości rozmowy chętnie korzystają recytatorzy z naszej szkoły.

W etapie powiatowym 26. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego ,,Współczesność”, który odbył się w Opolskim Centrum Kultury w dniu 22 listopada 2022 r., gminę Opole Lubelskie reprezentowało czworo uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim : Krzysztof Flisiak z kl. III b (opiekun – p. Elżbieta Wawer), Anna Adamek z kl. VI b (opiekun p. Agata Wesołowska-Błażejczyk), Małgorzata Haraszczuk z kl. VII a (opiekun – p. Renata Kopycińska) i Łucja Pepłowska z kl. VIII a (opiekun – p. Agata Wesołowska Błażejczyk). Poprzez słowa literatury współczesnej uczestnicy dzielili się ze słuchaczami sprawami dla nich ważnymi.

Z siedemnaściorga uczestników do etapu wojewódzkiego nominacje otrzymało czworo występujących. Troje z nich to uczniowie naszej szkoły: Krzysztof Flisiak, Małgorzata Haraszczuk i Łucja Pepłowska.

Anna Adamek za interpretację wiersza K. I Gałczyńskiego ,,Dyrektor i pomnik” otrzymała wyróżnienie.

Kolejny etap 26. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego odbędzie się w dniach 29 – 30.11.2022 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Trzymamy kciuki!