Zimowy czas kolędowania

Trzeci tydzień stycznia, jak co roku był to czas  festiwali kolęd i pastorałek. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły również włączyli się w kultywowanie tej pięknej tradycji.

Już w środę 20 stycznia w Opolskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje do XIV Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolęda Polska”, w którym brała udział spora grupa naszych uczniów. W niedzielę 24 stycznia 2016r. w tymże Centrum odbył się koncert laureatów, a nagrody i wyróżnienia otrzymali:

Zespół Przedszkolaki Zespołu Szkół Nr 2 Opole Lubelskim – wyróżnienie (opiekun Agnieszka Czapla), Antonina Maciąg – I miejsce (opiekun Małgorzata Łukasiewicz),  Karolina Strawa – wyróżnienie (opiekun Małgorzata Łukasiewicz),  Amelia Bakalarz – I miejsce (opiekun Krzysztof Grabowski), Jan Walencik – wyróżnienie, Kamila Superson – wyróżnienie (opiekunowie Opolskie Centrum Kultury).

Kolejny sukces Antoniny

W dniach 19-20 stycznia 2016r., po przesłuchaniu 69 solistów, 17 zespołów, łącznie 256 uczestników XIV Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek “Polska Kolęda” w OCK w Opolu Lubelskim, uczennicy naszej szkoły, Antoninie Maciąg z klasy II b, przyznano I nagrodę w kategorii soliści 6-9 lat. Jest to kolejny sukces wokalny Tosi, której serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunką uczennicy jest pani M. Łukasiewicz

Opracowała M.Łukasiewicz

Kilka zdjęć z koncertu finałowego XIV Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolęda Polska” (foto. http://ockopolelubelskie.pl/pl/news/festiwal-kol-d-za-nami-oto-wyniki-zdj-cia)

23 stycznia 2016r. w Karczmiskach odbył się Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Uczennice naszej szkoły odniosły w nim nadspodziewany sukces:

Amelia Bakalarz zajęła II miejsce w kategorii soliści grupa wiekowa 11 – 13 (opiekun Mariusz Dobrosz).

Zespół Wokalny Gimnazjum Nr 2 im. Oskara Kolberga zajął I miejsce w kategorii zespołów wokalnych grupa wiekowa 14-16.  Skład zespołu: Edyta Frydecka, Patrycja Micek, Adrianna Mroczkowska, Anna Wrona (opiekun Mariusz Dobrosz).

Kilka zdjęć z Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Karczmiskach. (foto. http://zskarczmiska.szkolnastrona.pl/)

Autor: Mariusz Dobrosz