Pasowanie na Czytelnika

  W dniu 15 marca 2018 roku w bibliotece szkolnej, jak co roku odbyła się uroczystość,,Pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. W tym roku szkolnym uroczystość przygotowała grupa uczniów z klasy II a gimnazjum. Uczniowie ci realizują projekt edukacyjny ,,Wędrówki przez świat z bajkami”. Opiekunem projektu jest pani Ewa Rodak.

     Uczniowie gimnazjum zaprezentowali swoje talenty muzyczne i teatralne wprowadzając pierwszoklasistów w zaczarowany świat książek. Przygotowano przedstawienie, scenki teatralne, wiersze o bibliotece oraz zagadki na temat baśni. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie w obecności panów dyrektorów: Jerzego Kramka i Tomasza Furdala oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki. Na zakończenie fragment  książki Ewy Szelburg – Zarembiny ,,Baśń o kocie w butach” czytali: dyrektorzy, panie wychowawczynie- Małgorzata Łukasiewicz i Elżbieta Wawer oraz chętni uczniowie.

   Po części oficjalnej wszyscy wykonali sobie pamiątkowe zdjęcia, a uczniowie klas pierwszych wypożyczyli swoje pierwsze     książki.

                                                                                                                  Ewa Rodak