Dzień Babci i Dziadka w kl IIIb

Dziadkowie  dają wnukom tyle ciepła i miłości, że zasługują na milion orderów uśmiechu. Dzięki nim dzieciństwo jest pełne magii. Bez nich nie byłoby mamy i taty!
        W Szkole Podstawowej Nr2 w Opolu Lubelskim zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez. Święto Babci i Dziadka to dzień  niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 04 lutego  w klasie III b odbyła się wspaniała impreza. Na wstępie wychowawczyni Ewa Rodak przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami.
    W swojej pięknie udekorowanej sali dzieci wraz z p. Ewą przygotowały piękny program artystyczny. dzieci w formie wierszy złożyły dziadkom i babciom życzenia, po czy zaprezentowały dwa utwory wykonane na skrzypcach. na koniec części artystycznej dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy słowno – muzycznej, która przyniosła wszystkim dużo radości. Następnie trzecioklasiści obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne, czerwone serduszka i muchy. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Następnie odbyły się liczne konkursy i świetna zabawa przy muzyce biesiadnej.
                                                                                                                                       Ewa Rodak