Choinka w Szkole Podstawowej Nr 2

Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno mali, jak i dorośli czekają na to, aby się zabawić! Świetną ku temu okazją jest zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w sobotę 28 stycznia 2018r. na którą czekali z wielką niecierpliwością uczniowie, zwłaszcza młodsi, którzy przygotowali ciekawe stroje karnawałowe. Uczniowie ze wszystkich klas brali udział w konkursie pt. „Taniec z gwiazdami” za który dostali słodycze.

Atrakcją tegorocznej zabawy choinkowej był występ rodziców klas III, którzy przygotowali dla dzieci przedstawienie pt. „Rzepka” J. Tuwima.

Aktorami byli: narrator- Księżniczka p. J. Adamczyk, Rzepka p. D. Nowak, Dziadek p. Ł. Antończyk, Babcia p. A. Przydatek, Wnuczek p. S. Adamczyk, Mruczek p. K. Antończyk, Kicia p. B. Strzelecka, Kurka p. A. Grabek, Gąska p. I. Bakalarz, Bociek p. A. Łyjak, Żabka p. E. Słotwińska, Kawka p. A. Adamczyk.

Muzyka płynąca z głośników inspirowała dzieci, nauczycieli i rodziców do wspaniałej zabawy. W rytm porywającej muzyki dzieci tańczyły w parach, osobno i z rodzicami.

Rodzice przygotowali dla dzieci poczęstunek: kanapki, ciasto, owoce i napoje.

Niektórzy uczniowie zapytani o to, jak się bawią na balu, odpowiadali: – Jest super!!! Szkoda, że następny bal dopiero za rok…

Anna Piątek, Beata Złotucha, Anna Dąbrowska