Piknik Naukowy!

4 września w godz. 10:00 – 18:00, Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis zaprasza dzieci wraz z rodzicami do Parku Miejskiego w Opolu Lubelskim na Piknik Naukowy!

W halach namiotowych, na powierzchni prawie 700 mkw., zwiedzający będą mogli obejrzeć mobilne planetarium, humanoidalnego robota Peppera, łaziki marsjańskie oraz pokazy chemiczne. Na uczestników wydarzenia czeka również: wystawa „Laboratoria Przyszłości”, strefa nauk humanistycznych przygotowana przez Akademię Zamojską oraz strefa metrologii. Odwiedzający będą mogli samodzielnie wykonać swoją przypinkę piknikową i wziąć udział w warsztatach mydlarskich.

„Akademia dla nauki” to inicjatywa Akademii Zamojskiej, która wspólnie z partnerami: Ministerstwem Edukacji i Nauki, Głównym Urzędem Miar, Centrum Nauki Kopernik oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, organizuje pikniki naukowe na terenie całego województwa lubelskiego. Wydarzenia będą odbywają się przez sześć kolejnych niedziel. Ich celem jest rozbudzenie ciekawości poznawczej wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzowanie różnych dyscyplin naukowych.