Międzydiecezjalny Konkurs Wiedzy „ Czy znasz Pismo Święte?”

27 kwietnia w parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Sernikach odbył się Międzydiecezjalny konkurs wiedzy – Czy znasz Pismo Święte? . Na konkurs dotarło 89 uczniów z różnych diecezji. Konkurs dotyczył Ewangelii wg św. Mateusza, czyli najdłuższej bo obejmującej 28 rozdziałów.

Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów z klasy 4b,4c, 6b i 8a. Każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na 15 pytań z kategorii; miejsce, cytat i postać. Po napisaniu prac był słodki poczęstunek. W tym czasie komisja konkursowa sprawdzała prace. Uczniowie mogli skorzystać z biblioteki, czytając książki lub grając w gry planszowe. Bardzo chętnie korzystali również z placu zabaw. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe i biblie.

Laureatką konkursu została uczennica naszej szkoły Weronika Wilczyńska z kl.4b. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy pamiątkowe i biblie. Gratulujemy Weronice sukcesu i zachęcamy wszystkich do lektury Pisma Świętego i startu w konkursach wiedzy w następnych latach.

Anna Walencik