Konkurs plastyczny ,,Zaczarowany świat baśni” rozstrzygnięty!

W październiku 2022 roku w oddziałach przedszkolnych ogłoszono Przedszkolny Konkurs Plastyczny ,,Zaczarowany świat baśni”, który miał zachęcić najmłodszych do poznawania baśni najwybitniejszych pisarzy: H. Ch. Andersena, Ch. Perraulta czy braci Grimm. Zadaniem dzieci było wykonanie ilustracji do wybranej baśni. Dzieci puściły wodze fantazji i wykonały naprawdę przepiękne rysunki. Oczom jury ukazała się prawdziwa galeria baśniowych postaci. Byli to m.in.: Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Roszpunka, Jaś i Małgosia, Trzy świnki, Królewna Śnieżka, rybak z baśni ,,O rybaku i złotej rybce” i wiele innych.

Jury zgodnie stwierdziło, że poziom prac plastycznych był bardzo wysoki, dlatego każdy zgłoszony rysunek zostanie nagrodzony książką.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane na szkolnej wejściówce, aby każdy wchodzący mógł podziwiać rysunki małych artystów.

18 i 23 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród przez p. dyrektor Annę Popiołek.

Nagrody książkowe zakupiono dzięki realizacji przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.

Życzymy dalszych sukcesów na czytelniczej i plastycznej drodze!

Agata Grudka

Poniżej protokół Przedszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Zaczarowany świat baśni”:

Wyniki Przedszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Zaczarowany świat baśni” przeprowadzonego w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim

Po zapoznaniu się z 42 pracami zgłoszonymi na konkurs jury w składzie: p. A. Grudka, p. J. Mordzińska, p. M. Dobrowolska i p. A. Jaszczyńska postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujące osoby:

I miejsce ex aequo:

Celina Klocek, Maria Kubicka, Lena Kwietniewska, Irmina Kapica, Hanna Kasprzak, Kalina Pis

II miejsce ex aequo:

Hanna Walencik, Wojciech Powroźnik

III miejsce ex aequo:

Oktawia Surowiec, Nadia Wrzołek, Kornelia Harmasz, Patrycja Nawrot

Wyróżnienia:

Maja Dziechciarz, Aleksander Górski, Jadwiga Markiewicz, Patrycja Samonek, Wojciech Zając, Alicja Kosiak, Barbara Kramek, Gabriela Kazanowska, Jan Szmit.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Jury